Vizīte ASV, Ņujorkā. Aprīlis, 2017


11.aprīlī Ņujorkā Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko Sieviešu forumu (Women’s International Forum) organizēja Vairas Vīķes-Freibergas lekciju “Trīs posmi sievietes profesionālajā dzīvē: profesore un pasniedzēja, Latvijas prezidente, sabiedriskā aktīviste”.
Savā uzrunā bijusī Latvijas Valsts prezidente un esošā Madrides kluba prezidente analizēja grūtības un izaicinājumus, ar kādiem sievietēm bija jāsaskaras, pirms dzimumu līdztiesība rietumvalstīs bija kļuvusi par realitāti. V.Vīķe-Freiberga izvērtēja savu personisko pieredzi ceļā uz augstāko amatu valstī, kā arī dalījās savos novērojumos par stereotipiem attiecībā uz sievietes lomu sabiedrībā mūsdienās. Tika skartas arī sabiedriski aktuālas tēmas par starptautisko politisko situāciju.
Lai arī pēdējos gadu desmitos rietumu sabiedrībā ir bijusi būtiska virzība – izdevies ierobežot daudzus dzimumu lomu stereotipus, ir radītas līdzvērtīgākas iespējas sievietēm iesaistīties sabiedriskajā, akadēmiskajā un politiskajā dzīvē, – tomēr sievietes daudzās pasaules valstīs joprojām saskaras ar sabiedrības atbalstītiem ierobežojumiem, tostarp mākslīgi orientējot bērnu un jauniešu izpratni par dzimumu lomu sabiedrībā.
V.Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka jebkura sieviete neatkarīgi no savas dzīves pieredzes vai sociālā stāvokļa var sniegt pienesumu sabiedrībai, iesaistoties nevalstisko vai sabiedrisko struktūru darbā.
Lekcijas apmeklētāju daudzie jautājumi gan par eksprezidentes personisko pieredzi, gan par viedokli par sabiedriski aktuālām tēmām liecināja par V.Vīķes-Freibergas skartās tēmas aktualitāti un sabiedrības interesi par eksprezidentes viedokli par sabiedriski aktuāliem jautājumiem.

 

Video: http://webtv.un.org/watch/women%E2%80%99s-international-forum-%E2%80%9Cthree-stages-of-a-professional-woman%E2%80%99s-life-professor-and-researcher-president-of-latvia-social-activist%E2%80%9D/5394678234001


Foto: Artis Mažeiks / ekrānšāviņi no video 

 

Citi notikumi Ņujorkā:

Madrides kluba pārstāvju tikšabās ar ANO ģenerālsekretāru Ņujorkā, 11.04.2017.

Tikšanās ar ASV eksprezidentu Bilu Klintonu.