Vīķe-Freiberga: Terora uzbrukumi kļūst neprognozējamāki un necilvēcīgāki


Mēs sastopamies ar fenomenu, ka terora uzbrukumos sāk izmantot nevis ieročus, bet ikdienā izmantojamas lietas, tādējādi terors kļūst neprognozējamāks un necilvēcīgāks, piektdienas, 15.jūlija vakarā, komentējot terora aktu Nicā, LTV “Panorāma” sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga.

Viņa atgādināja, ka savulaik 2001. gada 11. septembrī Ņujorkā teroristi izmantoja parastas pasažieru lidmašīnas, savukārt Nicā – kravas auto, kādas ikdienā var redzēt braukājam pa ceļiem. “Terora uzbrukuma veidi kļūst ikdieniškāki un līdz ar to neprognozējamāki un necilvēcīgāki,” viņa secināja.

Turklāt terora izvērsto karu raksturo nevis armijas stāšanās pretī armijai vai valsts – valstij, bet gan pēkšņi uzbrukumi civiliedzīvotājiem.

Vīķe-Freiberga arī atgādināja, ka uzbrukums ir noticis 14.jūlijs, kas Francijai ir simboliska diena. Proti, Bastīlijas ieņemšanas dienā atceras, kādas vērtības valda Francijā. Tāpēc parādīt savu nicinājumu pret cilvēka dzīvību šādā dienā ir “izteikti ļauni un zemiski”. “Šī ir gļēva uzbrukšana civiliedzīvotājiem,” norādīja eksprezidente.

Autori: lsm.lv ziņu redakcija (Foto: LETA, Edijs Pālens)

 

Avots: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/vike-freiberga-terora-uzbrukumi-klust-neprognozejamaki-un-necilvecigaki.a192221/