Vīķe-Freiberga par Ušakovu: Nevar būt tā, ka viņš ar saviem kaķiem sēž aizkrāsnē un neredz, kas notiek apkārt


Ir nepieņemami, ka korupcijas lietas netiek novestas līdz galam un beidzas tikai ar teatrālām apcietināšanām, – tā intervijā “900 sekundēm” uzsver eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Komentējot pēdējā laika notikumus Rīgas domē, eksprezidente norādīja, ka ļaudis jau gadiem ilgi runājuši par korupciju pašvaldībā. Viņu satriecis ASV vēstnieces vēstījums Latvijai saistībā ar korupciju, jo tā nav ikdienišķa lieta, ka valstij tiek likts noprast, ka tā nav līmenī kā partneris un sabiedrotais.Pēc bijušās prezidentes domām, nav pieņemami tas, ka korupcijas lietas netiek novestas līdz galam un pārsvarā ir tikai teatrālas apcietināšanas uz pāris dienām, kas imitē darbību pret korupciju: “Tas nenoved pie tiesas procesiem, kas beidzas ar nopietniem sodiem jeb dara to ļoti reti, salīdzinājumā ar tiem gadījumiem, kur vispār nekas nenotiek, visi gali ir ūdenī, gadiem ilgi tiek vilcināts un tad beigās pasaka: ļoti žēl, laiks ir notecējis un neko vairs nevar darīt. Tādi mēs esam un tur vairs neko nevar darīt. Tas neder, ziniet. Tas tiešām neder.”Runājot par Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atbildību saistībā ar pēdējā laika notikumiem pašvaldībā, Vīķe-Freiberga izsakās kritiski: “Es domāju, ka tas ir katram bērnam saredzams – viņš jūtas tik drošs savu atbalstītāju spēku stutēts, ka viņš par neko neuztraucas. Ja viņam būtu izvirzītas konkrētas apsūdzības, tad, protams, viņš būtu spiests atkāpties, taču nevaram iedomāties, ka viņš dzīvo ar saviem kaķiem kaut kur pilsētas valdes aizkrāsnē un neredz, kas viņam notiek apkārt. Skaidrs, ka viņam kā pilsētas galvai ir vislielākā atbildība, bet viņš acīmredzot jūtas, ka tas viņu neskar, tātad – kāds viņu sargā.”
 
Avots un video: https://skaties.lv/zinas/latvija/vike-freiberga-par-usakovu-nevar-but-ta-ka-vins-ar-saviem-kakiem-sez-aizkrasne-un-neredz-kas-notiek-apkart/?fbclid=IwAR1mGK-9xh5LM6XCfAYIH53-zdFvXcjnL6tU2mCUI2cAzwocoQGQKQUECmg