Š.g. 11.-12. maijā Ēģiptes pilsētā Aleksandrijā bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga piedalījās ikgadējā Aleksandrijas bibliotēkas (Bibliotheca Alexandrina) starptautiskās pilnvarnieku padomes sanāksmē, kurā tika izvērtēts iepriekšējā gada darbs, definēti uzdevumi nākamajam gadam, kā arī amatā tika sveikts jaunais Aleksandrijas bibliotēkas direktors, par kuru kļuva politikas zinātņu profesors, diplomāts Mostafa al Feki (Mostafa El-Feki), kurš pārņēma direktora pienākumus no Dr. Ismaila Serageldina, kurš strādāja šajā amatā kopš 2002. gada.
13. maijā Kairā bibliotēkas pilnvarnieku padomes locekļiem bija tikšanās ar Ēģiptes prezidentu Abdelfatahu al Sisi (Abdel Fattah el-Sisi), kurš ir šīs padomes priekšsēdētājs. Savā uzrunā A. al Sisi uzsvēra bibliotēkas nozīmi terorisma apkarošanā, atmaskojot terorisma ideoloģiju, veicinot kultūru un toleranci.
Vaira Vīķe – Freiberga un Albānijas bijušais prezidents Redžeps Meidani (Rexhep Meidani) 13. maijā tikās ar Koptu pareizticīgo baznīcas galvu Tavadrosu II (Tawadros II).
Vēl šajā dienā Ēģiptes Institūtā notika diskusija par Eiropas nākotni. V. Vīķe-Freiberga bija viena no runātājām diskusijā, kuras dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem par Eiropas lomu, nākotni un izaicinājumiem. Diskusiju organizēja Ēģiptes Institūts, Aleksandrijas bibliotēka un viduslaiku persiešu dzejnieka Nizami Gandžavi (Nizami Ganjavi) vārdā nosauktais Azerbaidžānas starptautiskais centrs. Diskusijā piedalījās arī bijušais Serbijas prezidents Boriss Tadičs (Boris Tadić), bijušais Albānijas prezidents Redžeps Meidani (Rexhep Meidani), bijušais Bosnijas un Hercegovinas premjerministrs Zlatko Lagumdžija (Zlatko Lagumdžija) un bijušais Arābu Valstu līgas ģenerālsekretārs Amrs Musa (Amr Moussa).
2011. gadā V. Vīķe-Freiberga tika uzaicināta pievienoties Aleksandrijas Jaunās bibliotēkas starptautiskajai pilnvarnieku padomei, kurā piedalās starptautiski atzīti akadēmisko aprindu pārstāvji no visas pasaules, kā arī bijušās augstākā līmeņa valsts amatpersonas. Viņu vidū ir bijušais Rumānijas prezidents Emīls Konstantinesku (Emil Constantinescu), bijušais Serbijas prezidents Boriss Tadičs (Boris Tadić), bijusī Somijas prezidente Tarja Halonena (Tarja Halonen), bijušais Nīderlandes premjerministrs Vims Koks (Wim Kok) un bijušais Bolīvijas prezidents.
2015. gada novembrī LNB direktors A. Vilks darba vizītes laikā Aleksandrijā parakstīja saprašanās memorandu starp Latvijas Nacionālo bibliotēku un Aleksandrijas bibliotēku. Noslēgtā vienošanās paredz speciālistu, pieredzes un grāmatu apmaiņu starp abām institūcijām, sadarbību pētniecības un digitalizācijas jomā, kā arī kopīgu apmācību programmu izstrādi. 2016. gada 2. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika nodibināts Aleksandrijas bibliotēkas Draugu biedrības Latvijas atzars (Latvian Friends Association of the Library of Alexandria). Draugu biedrībā starp dibinātājiem ir arī Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un citas Latvijā pazīstamas personības.
Aleksandrijas bibliotēkas ēka kā kopīgs UNESCO un Ēģiptes projekts tika uzcelta par starptautiskiem ziedojumiem un atklāta 2002. gada 16. oktobrī. Bibliotēka piedāvā ne vien plašam lasītāju lokam atvērtu bagātu literāro mantojumu, bet ir arī nozīmīgs kultūras un izglītības centrs ar daudzveidīgu pasākumu klāstu un vada 15 dažādas pētniecības institūcijas.
Avots Latvijas vēstniecība Ēģiptē: http://www.mfa.gov.lv/egypt/aktualitates/56989-vaira-vike-freiberga-piedalas-aleksandrijas-jaunas-bibliotekas-starptautiskas-pilnvarnieku-padomes-sanaksme