Vaira Vīķe Freiberga jau piekto gadu aicina sievietes pārbaudīt savu krūšu veselību!


Jau piekto gadu eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga kā kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” patronese aicina Latvijas sievietes savlaicīgi rūpēties par savu krūšu veselību. Šis veselības vēstījums ik gadu sasniedz daudzas jo daudzas Latvijas sievietes, mudinot veikt nepieciešamās pārbaudes krūšu veselībai. Bieži vien iemesls, kāpēc sievietēm vēlīni tiek atklāts krūts vēzis un viņas regulāri neveic krūts izmeklējumus, ir bailes – no ārsta apmeklējuma, pārbaudes vai sliktas diagnozes. Eksprezidentes kundzes iedrošinājuma vārdi motivē sievietes nebaidīties un uzņemties atbildību par savu veselību!

Diemžēl krūts vēzis var skart ikvienu no mums. Arī mūsu mammas, māsas, meitas, draudzenes un kolēģes nav pasargātas no šīs onkoloģiskās saslimšanas. Tomēr mūsu priekšā ir izvēle. Profilakse un savlaicīgas pārbaudes vai ignorance un ielaists krūts vēzis. Par laimi, sievietēm ir iespēja krūts vēzi savlaicīgi atklāt un izārstēt, turpinot veiksmīgi dzīvot.

Informatīvā kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” mērķi ir atgādināt sievietēm par regulārām ikmēneša krūšu pašpārbaudēm, kā arī aicināt sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem (riska grupa ar paaugstinātu krūts vēža risku) izmantot Valsts sniegto iespēju bez maksas reizi divos gados veikt krūts izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi. Kampaņa norisinās aprīļa un maija mēnesī.

Ik gadu vairāk nekā 100 000 sieviešu vecumā no 50 – 69 gadiem saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē ne vairāk kā 40% sieviešu veic šo pārbaudi.

Kampaņa oficiāli atklāta 2015.gada 10.aprīlī. Kampaņas ietvaros izveidoti informatīvi vides reklāmas plakāti ar eksprezidentes Vairas Vīķes – Freibergas aicinājumu sievietēm Latvijā regulāri pārbaudīt savu krūšu veselību.

Plašāka informācija: www.parbaudikrutis.lv

 

Vides_plakats_VVF