Profesors Imants Freibergs ievēlēts UNESCO


Š.g. 13.oktobrī UNESCO Ģenerālkonferences 32.sesijas ietvaros notika velēšanas Ģenerālkonferences komitejās, komisijās un citās apakšstruktūrās. Kā Latvijas pārstāvis UNESCO Starptautiskajā komunikāciju attīstības programmas starpvaldību padomē tika ievēlēts profesors Imants Freibergs, Latvijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācijas prezidents.

Starptautiskā komunikāciju attīstības programma tika izveidota ar mērķi veicināt masu komunikācijas līdzekļu attīstību vairāk kā 130 jaunattīstības valstīs, nodrošināt tehnisko un cilvēkresursu palielināšanu masu mēdijiem, modernizēt ziņu aģentūras un raidorganizācijas, kā arī veicināt preses brīvību un mēdiju neatkarību.

Austrumeiropas grupā savas kandidatūras Starptautiskajā komunikāciju attīstības programmas starpvaldību padomē bija pieteikušas Azerbaidžāna, Ukraina, Maķedonija un Latvija. Azerbaidžānas kandidatūra tika atsaukta īsi pirms vēlēšanām, pārējās valstis tika ievēlētas. Tās nomainīs Albāniju, Horvātiju un Rumāniju, kuru darbības termiņš beidzas šogad.