Diskusija par informācijas integritātes globālo pārvaldi


2018. gada 27. septembrī Rīgā Ārlietu ministrija (ĀM) kopā ar Pasaules līderu aliansi “Madrides klubs” rīko apaļā galda diskusiju “Globālā pārvaldība informācijas integritātei” (Global Governance for Information Integrity).

Mūsdienu demokrātiskā un brīvā pasaule piedzīvo laikmetu, kurā būtisku vietu ieņem sociālie mediji un citas jaunas saziņas formas. Arvien aktīvāk tos izmantojot, ievērojami palielinājusies dezinformācijas un viltus ziņu izplatība. Jaunie apstākļi prasa atbildīgu attieksmi un atbilstošu rīcību. Lai rosinātu plašu un visaptverošu viedokļu apmaiņu par apdraudējumu ietekmi uz informācijas integritāti un demokrātiskiem procesiem, “Madrides klubs” aicinājis viedokļu līderus un ekspertus iesaistīties diskusijā. Izstrādātās politikas rekomendācijas tiks prezentētas Rīgas konferencē 28. un 29. septembrī.

Dalībnieku vidū būs starptautiskās politikas autoritātes – bijušie valstu un valdību vadītāji –, to vidū Latvijas eksprezidente un “Madrides kluba” prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Tunisijas premjerministrs Mehdi Jomā (Mehdi Jomaa), bijušais Latvijas Ministru prezidents un ārlietu ministrs Valdis Birkavs, kā arī bijušais Austrijas kanclers Alfrēds Gūzenbauers (Alfred Gusenbauer).

Informācijai

Pasaules līderu alianse “Madrides klubs” dibināts 2001. gadā, un tajā apvienojušies vairāk nekā 100 bijušie dažādu zemju un valdību vadītāji no vismaz 70 pasaules valstīm.

Informācijas avots: http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/61269-arlietu-ministrija-notiks-diskusija-par-informacijas-integritates-globalo-parvaldi

Diskusijas video: http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/madrides-klubs/1032755