Dalība Rīgas konferencē 2019


11. un 12. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika ikgadējais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2019”, kas pulcēja starptautisko attiecību ekspertus un dažādu pasaules valstu līderus, lai apspriestu nozīmīgākos drošības un politikas jautājumus reģionā un visā pasaulē.

12.oktobrī notika sesija par elitēm, kas zaudē savu elektorātu, kurā kā viena no dalībniecēm piedalījās arī Vaira Vīķe Freiberga.

Zemāk pieejams konferences video. Paneļdiskusija no 2:47 min.

LSM:

Vīķe-Freiberga: Mūsdienu pasaule prasa nopietni pārdomāt, kā tiek veidotas partijas

Mūsdienu sabiedrības ir kļuvušas tik sarežģītas un daudzslāņainas, ka ir jāpārdomā politisko partiju koncepts un par ko tās iestājas. Tā šodien „Rīgas konferencē” teica bijusī Latvijas prezidenta Vaira Vīķe-Freiberga.

Diskusiju panelī komentējot populisma iemeslus, Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka populisma popularitātes pieauguma iemesli ir nozīmīgas sabiedrības daļas sajūta, ka viņi ir tikuši pamesti novārtā.

„Sabiedrības nav vienkārši sadalītas divās daļās labējos un kreisajos. Sabiedrības ir daudzslāņainas, ar daudzām šķautnēm. Sabiedrībām ir daudzas intereses, un šīs intereses ne vienmēr ir skaidri formulētas vai izprastas. Manuprāt, mūsdienu pasaules sarežģītība prasa nopietni pārdomāt, kā tiek veidotas partijas, kā tiek formulēta politika, kas ir tas, ko šīs partijas kā apgalvo pārstāv? Sabiedrības kļūst tik daudzslāņainas un sarežģītas, ka es iztēlojos pienākam dienu, kad tā būs mākslīgā intelekta programma, kas sabalansēs visas šīs dažādās intereses, un politiķi kļūs lieki un nevajadzīgi,” norādīja Vaira Vīķe-Freiberga.

Avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vike-freiberga-musdienu-pasaule-prasa-nopietni-pardomat-ka-tiek-veidotas-partijas.a334948/

 

Foto galerija:

Foto: Valdis Kaulins/The Rīga Conference