Aizvadītas pirmās dzīvnieku patversmes “Labās mājas” labdarības vakariņas Latvijā


26.aprīlī restorānā “Kaļķu vārti” tika aizvadītas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” labdarības vakariņas, kas bija pirmās šāda veida dzīvnieku aizsardzības un labturības tēmai veltītās vakariņas Latvijā, kurās piedalījās vairāk nekā 80 viesu.

IMG_0370_fDeinats_1

Kā savā uzrunā uzsvēra vakara goda viešņa, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, “lai arī cik labi draugi būtu cilvēkam, neviens draugs tā nepriecājas un nelec gaisā jūs satiekot, kā to dara cilvēka labākais draugs – suns”. Arī pretēji vispārpieņemtajam priekšstatam par kaķu neatkarību pēc savas dabas, Freibergas kundze, kura kopā ar kungu ir bijusi vairāku kaķu saimniece, šo daudzo gadu laikā ir novērojusi, ka arī kaķis ļoti priecājas, satiekot mājās saimnieku. Savā uzrunā bijusī Valsts prezidente izteica atzinību visiem dzīvnieku aizsardzības jomas pārstāvjiem, īpaši izceļot viņu ikdienas darba cēlo mērķi. Savukārt uzrunas noslēgumā goda viešņa dalījās teju 30 fotogrāfijās no privātā arhīva, kurās redzama Freibergas kundzes ģimene kopā ar mājdzīvniekiem, kuri gadu laikā ir bijuši neatņemama ģimenes daļa. Senākā fotogrāfija ir uzņemta 1939. gadā Jelgavā.

IMG_0384_fDeinats_1

Gandarīta par pasākumu bija arī „Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas“ un patversmes „Labās mājas“ vadītāja Astrīda Kārkliņa, kura savā uzrunā uzsvēra, ka šodien kopā tiek veidota vēsture, jo pirmo reizi Latvijā notiek šāds pasākums – labdarības vakariņas, lai sniegtu atbalstu tiem, kurus esam pieradinājuši, tiem, kuri mīl mūs neatkarīgi no mantiskās un garīgās bagātības, tiem, kuri mums tic un kuri tāpēc bieži tiek nodoti. Papildu A. Kārkliņa uzsvēra, ka diemžēl mecenātisma tradīcijas mūsu valstī pēc atgūtās neatkarības ir vēl visai vārgas, jo ne visi, kuriem Dievs ir devis vai kuriem liktenis bijis labvēlīgs, ir gatavi  dalīties ar citiem, kas ir pretstatā dzejnieka Raiņa vārdiem: “Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams.”

 

Līdztekus lieliskai maltītei, ko viesiem galdā cēla restorāna “Kaļķu vārti” pavāri, smieklu šaltis klātesošiem dāvāja Karaliskā improvizācijas teātra improvizatori, kuri kopā ar klātesošajiem sacerēja dziesmu par “Labajām mājām”, savukārt par muzikālo atmosfēru gādāja vokālā grupa FRAMEST un dziesminieks Kārlis Kazāks.

 

Pasākuma ietvaros dzīvnieku patversmei “Labās mājas” tika saziedoti EUR 7645, ieskaitot ziedojumu no  mākslinieces Alises Mediņas izsolē pārdotās gleznas “Flamenko”. Visi saziedoti līdzekļi tiks izmantoti patversmes ikdienas izdevumu segšanai, jo 80% dzīvnieku jau no uzņemšanas brīža patversme uztur par saviem līdzekļiem un dzīvnieku uzturēšanās laiks patversmē nav ierobežots.

 

Īpaši jāuzsver, ka vakariņas tika rīkotas tikai un vienīgi pateicoties vairāku atbalstītāju sirds siltumam. Paldies restorānam “Kaļķu vārti”, lielveikalam RIMI, kompānijai “Eirovīns” un Aizputes vīna darītavai, “Bumbierkokam” par pasākuma afišas un ielūgumu dizainu, tipogrāfijām “DigiMix” un “Radi savu iespēju”, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolai, MLTPLY, kā arī “PīLādzīt” par pavasarīgām vēsmām restorāna noformējumā.

 

Foto autors: Jānis Deinats

Informācijas avots: Dzīvnieku patversme “Labās mājas”: http://patversme.lv/aizvaditas-pirmas-dzivnieku-patversmes-labas-majas-labdaribas-vakarinas-latvija/